نتایج جستجو برای عبارت :

شما از دوبووار فمینیست تر نیستی!

«هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند» اثر دانیل مارتین کلاین.
نویسنده در دوران جوانی و زمانی که رشته‌ی فلسفه رو برای تحصیل انتخاب میکنه، شروع به جمع‌آوری جملات قصار فلاسفه‌ی مختلف میکنه. پنجاه سال بعد، اون جملات قصار و تحلیلش از هرکدوم رو توی این کتاب ارائه میکنه و تلاش میکنه به کمک ایدئولوژی فلاسفه‌ی مختلف معنا و طریقی برای زندگی پیدا کنه. کتاب با مکتب لذت گرایی اپیکور و آریستیپور شروع میشه، بعد از اون اگزیستانسیالیسم سارتر و کا
برای بار دوم دارم کتاب جنس دوم را میخوانم. البته n بار هم تلاش کرده ام که بخوانم و نشده به دلایلی. بار اول که فقط 188 صفحه ی اول را خواندم آن هم چه خواندنی. یک زمانی بود من عادت داشتم نظرات بسیار گهربارم را تووی کتاب هایم بنویسم، و الان که میخوانم میبینم وامصیبتا. واقعا هیچ دفاعی برای آن دوره از زندگی ام ندارم.
سارا هم پریشب گفت "من هر وقت با اطمینان راجع بع بدی چیزی حرف زده ام و آنرا نکوهش کرده ام، دقیقا همان و بعضا وخیم ترش سرم آمده". به خاطر همین
پارسال همین موقع ها سالگرد تولد یکی از مریدانمان بود به نام استیون هاوکینگ همان سلطان سیاه‌چاله ها که همین چند وقت پیش بازگشتش به سوی سیاه‌چاله‌ها بود و اگر به دیار باقی هجوم نمی‌برد (البته هلش دادند) الآن ۷۷ ساله می‌شد و می‌توانست یک عالمه کلاس بگذارد که عدد سنمان جفت شده است و‌ وقت عشق و عاشقیست اما مرگ امانش نداد و مُرد!!! این مرید بیچاره‌ی ما چند روز قبل از مرگش نشست گوشه‌ای و برای خودش پایان جهان را در آخرین مقاله اش پیش‌بینی کرد و ر
یه سال و یه ماه پیش یه کتاب دو جلدی خریدم:جنس دوم نوشته ی سیمون دوبووار.کتاب سختیه و من هنوز یک چهارم از جلد اولش رو خوندم.خیلی دلم میخواست خلاصه ای ازش به زبان ساده بود که بفهمم چی میخواد بگه ولی من چیزی پیدا نکردم.برای این که کسانی که دوس دارن این کتاب رو بخونن یه دیدی ازش داشته باشن و همین طور برای این که خودم یادم نره چی خوندم،خلاصه ای ازش می نویسم.اگه علاقه دارین برید ادامه مطلب...
چی شد که زن شد جنس دوم؟ شد کمتر مهمه،شد دیگری؟
دلایل روان شنا
جوری زندگی کن که انگار بار دومی است که زندگی را تجربه می‌کنی و انگار بار اول اشتباه زندگی کرده‌ای.از کتاب هربار که معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند
دانیل مارتین کلاین زمانی که دانشجو فلسفه بود علاقه زیادی به یادداشت کردن جملات کوتاه از فیلسوف‌های بزرگ داشت و آن‌ها را در دفترچه‌ای یادداشت می‌کرد. هدف او از این کار یافتن راهی برای درست زندگی کردن بود اما دانیل مارتین در نیمه عمر خود این دفترچه را کنار می‌گذارد و دیگر جملات کوتاه فلسفی به
دوست دارم بنویسم‌ اینارو.
دفعه ی اول، چهارشنبه دو هفته پیش بود که رفتم ازمون بدم. دوستم بهم گفته بود زودتر برم که زود نوبتم بشه، منم با اینکع شبش کلا نخوابیده بودم (نمیدونم تاثیر هورمون ها بود یا استرس) ساعت ۶ صبح در محل ازمون حضور یافتم همراه مامانم! ساعت ۷:۱۵ اینا کم کم بقیع اومدن. یه عده ۷-۸ بار رد شده بودن... دوستم بهم گفت نرم بشینم پای حرفاشون. مامانم گفت برو ببین تجربه هاشون چیه و اصرار کرد چون معلمم گفته بود. منم رفتم‌. یه دختر دیگه بود اون
جملات انگیزشی سری اول
۱- عمل را به زندگی خود تزریق کن، منتظر نباش تا خواسته‌ات خود به ناگهان در زندگی‌ پدیدار شود. آن را ایجاد کن. آینده‌ را بساز، امید را بساز، عشق را بساز و با هر اعتقادی که داری، به خالق خود افتخار کن! به انتظار اقبال و سرنوشت نیک منشین. با هرچه در توان داری، خود اقبال و سرنوشتت را سبب شو! همین حالا، همین امروز و بر روی همین زمین خاکی. – بردلی ویتفورد
۲- نیک، نیک‌تر و نیک‌ترین! تا زمانی که خوب را به خوب‌تر و خوب‌تر را به خوب

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
پرسش فقط این نیست که "من کیستم؟" بلکه این هم هست که "برای چه زندگی می کنم؟" و "چه کاری ارزش انجام دادن دارد؟" وقتی که برای خودم هدفی تعیین می کنم با تصمیمی می گیرم باید باور داشته باشم که این منم که آینده ام را می سازم وگرنه خودم را مثل یک عروسک خیمه شب بازی خواهم دید که با بندهای شرایط تکان می خورد. اینکه آیا عروسک گردانی هست، چه خدا و چه سرنوشت، موضوع دیگری است. به اعتقاد من، هنر زندگی و هدف هر فلسفه شخصی این است که یک "من" معنادار بسازد و به زندگی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نشریات (NA)